piątek, 29 września, 2023

Portal eprudnik.pl

Przygotowano grunt pod przekręt...

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...
Strona głównaPolska i ŚwiatEutanazyjna logika posunięta...

Eutanazyjna logika posunięta krok dalej

Poniżej artykuł opowiadający o tym jak szeroko można rozumieć „pomoc” udzielaną „cierpiącym”.

W Belgii dokonano lekarskiego morderstwa, bo tak należy nazywać eutanazję, na dwóch braciach bliźniakach, którzy przeżyli załamanie po tym jak dowiedzieli się, że jako głuchym grozi im jeszcze ślepota. Marc i Eddy Verbessem powiedzieli lekarzom, że sama myśl, że nie będą mogli już siebie widzieć była dla nich nie do zniesienia.

Jak podaje portal lifesitenews.com, eutanazja jest oficjalnie legalna w Belgii, jednak prawo ogranicza ją do przypadków „niemożliwego do zniesienia”. Para bliźniaków spotkała się z odmową jednego z lekarzy, który stwierdził, że ich sytuacja nie ma znamion „niemożliwego do wytrzymania” cierpienia. Mężczyzn „uratował” jednak David Dofour, lekarz Szpitala Uniwersyteckiego w Brukseli. Zgodził się on podać bliźniakom śmiertelny zastrzyk. Z satysfakcją powiedział, że mężczyźni byli „bardzo zadowoleni” z tego powodu. – To była ulga, że mogłem zobaczyć koniec ich cierpienia – mówił Dofour dla RTL. – Wypili kawę i głęboko ze sobą porozmawiali. Ich oddzielenie od rodziców i brata było spokojne i piękne – dodał. Starszy brat bliźniaków, Dirk poparł tę decyzję. Powiedział, że bliźniacy pracowali jako szewcy i mieszkali razem, tymczasem ślepota uczyniłaby ich całkowicie zależnymi. – Oni nie chcieli trafić do zakładu opiekuńczego – stwierdził Dirk.

Jak podaje portal lifesitenews.com, przeciwnicy eutanazji od dawna wskazywali na możliwość nadużyć, do jakich prowadzić może legalizacja eutanazji. Omawiany przypadek nastąpił kilka dni po tym jak belgijscy socjaliści podjęli inicjatywę ustawodawczą mającą na celu zezwolenie na eutanazję dzieci oraz pacjentów z chorobą Alzheimera. Do tej pory osoby bowiem tylko pełnoletni Belgowie mogą prosić lekarza o śmierć. Według senator Philippe Mahoux, wielu nastolatków ma dostateczną zdolność do decydowania o możliwości zakończenia swojego życia.

Alex Schadenberg z Euthanasia Prevention Coalition skrytykował dopuszczenie do eutanazji braci Verbessem. Jego zdaniem takie przypadki są jednak logiczną konsekwencją legalizacji eutanazji. Jego zdaniem dopuszczenie do zabijania jednej grupy osób w wyniku eutanazji może łatwo doprowadzić do legalizacji zabijania innej grupy. – Ci ludzie wcale nie cierpieli – powiedział Schadenberg na temat braci Verbessem. – Mimo to uznano, że lepiej by nie żyli – dodał. Z twierdzeniem tym zgodził się konserwatywny bioetyk, Wesley Smith. – W moralnie zdrowym społeczeństwie lekarze winni śmierci straciliby licencję i byliby sądzeni za zabójstwo – powiedział. Z żalem dodał, że Belgia nie należy do tego typu społeczeństw. Smith, który poświęcił 20 lat na walkę z eutanazją powiedział, że nie jest zaskoczony śmiercią braci.

Jeśli raz uznamy zabójstwo za właściwą odpowiedź na ludzkie cierpienie, to interpretacje będą coraz bardziej elastyczne

– stwierdził.

Zabijanie pacjentów jest legalne w Belgii od 2002 r. Ilość tego typu zabójstw stale rośnie. W 2011 r. oficjalnie w Belgii dokonano 1133 eutanazji. Według badań jednak aż połowa przypadków nie jest zgłaszana. Według raportu Europejskiego Instytutu Bioetyki z siedzibą w Belgii, w kraju tym ma miejsce wiele nadużyć związanych z eutanazją, a jej stosowanie jest bagatelizowane. „Początkowo dopuszczona wyłącznie w wyjątkowych warunkach, obecnie jest traktowana jako normalny akt, do którego pacjenci mają prawo” – głosi raport instytutu. Z kolei inne badania zwracają uwagę, że lekarze niekiedy samowolnie decydują się na odebranie pacjentom życia, np. w sytuacji, gdy ci mają demencję, bądź pogrążeni są w śpiączce. W krajach europejskich eutanazja jest oprócz Belgii legalna także w Holandii, Luksemburgu i Albanii. W Niemczech i Szwajcarii legalna jest pomoc w samobójstwie, która jednak nie może przybierać formy bezpośredniego uśmiercenia drugiego człowieka.

więcej na: http://www.pch24.pl/lekarze-usmiercili-dwoch-belgow–ktorzy-obawiali-sie-slepoty,11667,i.html#ixzz2IbJqseBm

Chciałbym tu zwrócić uwagę na słowa senatora  Philippe Mahoux, który wspomina o możliwości podawania zastrzyków śmierci nastolatkom. Wyobraźmy sobie jak by to bardzo ulżyło młodym ludziom cierpiącym np. z powodu zawodów miłosnych – ta wizja jest straszna.

 1. Znowu te bzdury o eutanazji w Belgii.
  Moj maz byl zabijany w Polsce niewlasciwym leczeniem.Dopiero w Belgii w szpitalu UZA w Antwerpii .gdy zobaczyli co w Polsce z nim wyrabiali.jaka bledna byla diagnoza./ lekarz onkolog zlapal sie za glowe .gdy zobaczyl jak bledny byl opis patomorfologa i stwierdzil „lekarz bez etyki to nie lekarz „.pomogli mezowi .ale leki oczywiscie bez refundacji w Polsce. NFZ mial gdzies nasze wnioski i prosby.
  Maz zyje dzieki belgijskiemu lekarzowi.
  W jakim celu wypisujecie takie bzdury .To w Poldce jest masowa eutanazja przez brak lekow i zaniechanie.W Polsce dzieci umieraja z powodu braku opieki przy porodach.
  Widzialam wiele pirodow w Holandii.Tam opieka zaczyna sie gdy polozna jest z toba w domu i wiezie cie do szpitala na porod .gdy czas.
  Po porodzie jest tydzien u ciebie.pomaga.jest jak jak aniol.Pod jej skrzydlami czujesz sie bezpieczna..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Przygotowano grunt pod przekręt wyborczy

Wykorzystując Centralny Rejestr Wyborców przyszykowano ogromny wał wyborczy. Wyniki nadchodzących październikowych wyborów mogą zostać w znaczącej, nawet 30% części, zafałszowane. Problem fałszowania dotyczyć miałby szczególnie dużych miast. Na czym to będzie polegać? Przychodzący do lokali wyborczych wyborcy na miejscu dowiedzą...

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl