Zgodnie z art. 70 ust. 1 Konstytucji RP każdy człowiek przebywający na terytorium Polski ma prawo do nauki. Realizację prawa do nauki po przez kształcenie, wychowanie i opiekę realizowane jest w Polsce przez państwo za pomocą systemu oświaty. System oświaty obejmuje publiczne i niepubliczne żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, policealne, artystyczne oraz inne szkoły specjalne i placówki oświatowo-wychowawcze oraz opiekuńcze. Do systemu oświaty nie zalicza się szkół wyższych.
Zobaczmy teraz jakie owoce przynosi ta państwowa struktura organizacyjna.
Zachęcam do obejrzenia, krótkiego filmu przygotowanego w kwietniu 2013 roku obnażającego pełną prawdę o systemie edukacji, a szczególnie o jakości wiedzy wynoszonej po zakończeniu szkoły przez gimnazjalistów.
Wychodzący po zakończonym egzaminie z mieleckich gimnazjów uczniowie są odpytywania przez młodzież działającą w ramach Mieleckiego portalu informacyjno-rozrywkowego www.czyliwiesz.pl . Oto przykładowe pytania:
- Ile dni ma rok?
- Proszę podać wzór na pole kwadratu.
- Proszę podać wzór dwutlenku węgla.
- Którą planetą od Słońca jest Ziemia?
- Proszę wymienić kontynenty na Ziemi.
- Co jest cięższe kilogram pierza czy kilogram kamieni?
Pod koniec nagrania autorzy przygotowali specjalny bonus. Zachęcam do obejrzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=wNBc8xIht-U
Jednak to nie wszystko. Zobaczmy jaką wiedzą dysponują dzisiejsi studenci, a niegdysiejsi gimnazjaliści. W tym nagraniu zobaczymy studentów dziennikarstwa, tych którzy w przyszłości będą pracowali w mediach. Studenci wystąpili w popularnym teleturnieju „Familiada”.
Te dwa filmy doskonale pokazują, że obecny system edukacji nie ma nic wspólnego z nauczaniem i zdobywaniem wiedzy, a produkuje w zmasowanych ilościach półidiotów, nie posiadających elementarnej wiedzy, którymi można łatwo i przyjemnie zarządzać.