1,9 C
Nowy Jork

Czy to jeszcze system oświaty, czy system zbiorowego zidiocenia?

Published:

Zgodnie z art. 70 ust. 1 Konstytucji RP każdy człowiek przebywający na terytorium Polski ma prawo do nauki. Realizację prawa do nauki po przez kształcenie, wychowanie i opiekę realizowane jest w Polsce przez państwo za pomocą systemu oświaty. System oświaty obejmuje publiczne i niepubliczne żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, policealne, artystyczne oraz inne szkoły specjalne i placówki oświatowo-wychowawcze oraz opiekuńcze. Do systemu oświaty nie zalicza się szkół wyższych.

Zobaczmy teraz jakie owoce przynosi ta państwowa struktura organizacyjna.

Zachęcam do obejrzenia, krótkiego filmu przygotowanego w kwietniu 2013 roku obnażającego pełną prawdę o systemie edukacji, a szczególnie o jakości wiedzy wynoszonej po zakończeniu szkoły przez gimnazjalistów.
Wychodzący po zakończonym egzaminie z mieleckich gimnazjów uczniowie są odpytywania przez młodzież działającą w ramach Mieleckiego portalu informacyjno-rozrywkowego www.czyliwiesz.pl . Oto przykładowe pytania:

  1. Ile dni ma rok?
  2. Proszę podać wzór na pole kwadratu.
  3. Proszę podać wzór dwutlenku węgla.
  4. Którą planetą od Słońca jest Ziemia?
  5. Proszę wymienić kontynenty na Ziemi.
  6. Co jest cięższe kilogram pierza czy kilogram kamieni?

Pod koniec nagrania autorzy przygotowali specjalny bonus. Zachęcam do obejrzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=wNBc8xIht-U

Jednak to nie wszystko. Zobaczmy jaką wiedzą dysponują dzisiejsi studenci, a niegdysiejsi gimnazjaliści. W tym nagraniu zobaczymy studentów dziennikarstwa, tych którzy w przyszłości będą pracowali w mediach. Studenci wystąpili w popularnym teleturnieju „Familiada”.

Te dwa filmy doskonale pokazują, że obecny system edukacji nie ma nic wspólnego z nauczaniem i zdobywaniem wiedzy, a produkuje w zmasowanych ilościach półidiotów, nie posiadających elementarnej wiedzy, którymi można łatwo i przyjemnie zarządzać.

Related articles

Recent articles

spot_img
eprudnik.pl