niedziela, 4 czerwca, 2023

Portal eprudnik.pl

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Dawid Mysior: 4 powody...

Dawid Mysior jest popularnym internetowym vlogerem, który porusza w swoich filmach szeroko pojętą...

Czy jest w naszej historii coś godnego szacunku?

Nie ma zatem o czym pamiętać, nie ma czego świętować, nie ma komu stawiać pomników. Tylko sypiać popiołem polskie głowy i przepraszać, przepraszać i jeszcze raz przepraszać wszystkich wokół.

Wbija nam się do głów, że w historii Polski nic nie jest godne szacunku.

Usłyszałem parę dni temu w jakiejś stacji radiowej słowotoku kilku panów na temat powstania styczniowego. Rozpoznałem wśród nich głosy Żakowskiego i Lisa. Treść ich wynurzeń sprowadzała się do konkluzji, że powstanie było bezsensownym „braniem w dupę” a obchody jego 150 rocznicy są kolejnym przejawem pisowskiej hucpy, wynikłej z rusofobii.

Tak sobie słuchałem tego gaworzenia i myślałem – czy dla tych moralnych autorytetów w historii Polski istnieje cokolwiek godnego szacunku?

Chyba nic takiego nie istnieje.

Powstanie warszawskie – bez sensu, to przez powstańców zaatakowani Niemcy w samoobronie musieli spalić Warszawę.

Cała okupacyjna konspiracja i walka z Niemcami – niewiele warta, bo Polacy to głównie byli szmalcownicy i współsprawcy, a nawet główni sprawcy Holocaustu. I za Wołyń przepraszamy, bo AK zabijała Ukraińców.

Obrona w 1939 roku – bez ładu i składu, z szablami na czołgi, lepiej się było poddać i ułożyć z Niemcami.

Czas II Rzeczypospolitej – faszyzm i antysemityzm.

1920 rok – Polska zaczęła, a potem było mordowanie jeńców bolszewickich.

Powstanie styczniowe – porywanie się z motyką na słońce

Powstanie listopadowe – podobnie, kościuszkowskie też. Legiony, wojny napoleońskie lepiej zapomnieć, a wcześniej sama hańba i wstyd, z Grunwaldem włącznie, bo wtedy niepotrzebnie sprzeciwialiśmy się Niemcom i zjednoczonej rycerskiej Europie. Obrony Częstochowy przed Szwedami wcale nie było, Do Cedyni już nie sięgam, bo tam – jak naucza Maćko Stuhr – nasi przodkowie mordowali niewinne niemieckie dzieci.

W tysiącletniej historii naszych walk i batalii nigdy nie mieliśmy racji. Obrony były beznadziejne, powstania bezsensowne, zaś wojny ofensywne, jak ta z Rosją w 1610 roku, to hańba i wstyd!?!

Jesteśmy po prostu złym narodem, który powinien się wstydzić własnej historii, pełnej głupoty, agresji, nietolerancji, rusofobii, germanofobii. antysemityzmu (sprowadziliśmy do siebie większość europejskich Żydów, żeby z lubością ich prześladować).

A w poza wojennej historii nic tylko katolicki zabobon, ciemnogród i zacofanie. Niczego dobrego, nikogo wybitnego, Mickiewicz Litwin Kopernik Niemiec. a Skłodowska Francuzka.

Nie ma zatem o czym pamiętać, nie ma czego świętować, nie ma komu stawiać pomników. Tylko sypiać popiołem polskie głowy i przepraszać, przepraszać i jeszcze raz przepraszać wszystkich wokół. I dziękować, ze tak zły naród, który wypędził Niemców i wymordował Żydów, ma w ogóle miejsce w Europie.

Jest jednak dla tych panów dobro, którego Polska doświadczyła – okrągły stół, gdzie dokonał się podział majątku i władzy. Tam siedli ludzie honoru i pierwszy raz ustanowili coś wspaniałego, co rozkwitło, co się rozwinęło – Trzecią Rzeczpospolita, którą chce zniszczyć Kaczyński i PiS.

Bo jedyna słuszna w tysiącletniej historii Polski walka, to jest walka z PiS-em.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Marek Domagała i jego muza

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech to będzie piękny czas, który może nas wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Marek Domagała jest urodzonym w Prudniku muzykiem, gitarzystą, reżyserem, producentem i scenarzystą1. Jest...

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl