środa, 31 maja, 2023

Portal eprudnik.pl

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym...

Dlaczego nie zagłosuję na...

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm...

Marek Domagała i jego...

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech...

Dawid Mysior: 4 powody...

Dawid Mysior jest popularnym internetowym vlogerem, który porusza w swoich filmach szeroko pojętą...
Strona głównaPolska i ŚwiatAntykoncepcja groźniejsza niż...

Antykoncepcja groźniejsza niż się uważa

Środki antykoncepcyjne są bardziej niebezpieczne niż się powszechnie sądzi. W ostatnim czasie dwie kobiety – z Izraela i Nowej Zelandii zginęły najprawdopodobniej z powodu użycia pigułek. Od 2007 r. w Kanadzie zginęło ponad 20 kobiet. Przyczyną zgonów jest często brak świadomości o skutkach ubocznych pigułek. Niestety lekarze często nie zamierzają z tym brakiem wiedzy walczyć.

Śmierć obywatelki Izraela była najprawdopodobniej efektem łącznego działania papierosów i pigułki antykoncepcyjnej. Kobieta została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym. Jednak mimo długich wysiłków lekarzy nie udało się jej uratować. Nie zidentyfikowano jakiego konkretnie rodzaju antykoncepcji używała kobieta.

Z kolei zgon mieszkanki Nowej Zelandii w 2011 r. również była wynikiem mieszania środków antykoncepcyjnych i nikotyny. 35 letnia cierpiąca na nadwagę palaczka miała w swojej rodzinie liczne przypadki problemów z zakrzepami żylnymi. Mimo to zażywała Estelle – środek antykoncepcyjny zwiększający ryzyko zakrzepów. Jej lekarze są pod obstrzałem, gdyż zarzuca się im niepoinformowanie o ryzyku związanym z używaniem Estelle.

Niekorzystne, niekiedy śmiertelne skutki zdrowotne używania środków antykoncepcyjnych zarejestrowano także w Kanadzie. W latach 2007-2013 miało tam miejsce 23 zgonów i 600 „niepożądanych reakcji” z powodu użycia środków antykoncepcyjnych. Połowa śmiertelnych ofiar antykoncepcji miała poniżej 26 lat. Jedna z nich była 14-latką. Przyczyną była w znacznym stopniu niewiedza o skutkach ubocznych pigułek. Jak twierdzi Adam Cassandra z Human Life International brak wiedzy kobiet wynika z zaniedbań osób, do których należy informowanie o tego typu kwestiach. – Prawdziwą wojnę przeciw kobietom toczą zwolennicy aborcji i antykoncepcji – powiedział Cassandra cytowany przez portal lifesitenews.com.

Antykoncepcja wiąże się niekiedy także z ryzykiem różnych chorób. Przeprowadzone przez amerykańskie National Health and Nutrition Examination Survey badanie ujawniło, że użycie pigułek zwiększa ryzyko jaskry. Kobiety stosujące antykoncepcję przez minimum 3 lata są dwukrotnie bardziej zagrożone tą chorobą. Opublikowane jesienią 2013 r. badanie było drugim w ostatnich latach, które ukazało powiązanie między jaskrą i antykoncepcją.

źródło: http://www.pch24.pl/antykoncepcja-grozniejsza-niz-sie-uwaza-,19805,i.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Otrzymuj powiadomienia, gdy opublikujemy coś nowego!

spot_img

Hostuj stronę bezpiecznie

Posiadasz stronę, ale nie masz zaufanej firmy, która będzie ją nie tylko utrzymywać, ale również pilnować i modyfikować w każdej potrzebnej chwili? sprawdź CERTIT.

Continue reading

Absolucja

Niech nas wspiera dobroć i miłosierdzie tego, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.

Dlaczego nie zagłosuję na PIS

Grzegorz Płaczek w niekrótkim filmie punktuje sytuacje, zdarzenia, afery, skandale, zachowania, kumoterstwo, nepotyzm ... związane z partią rządzącą. Dla ludzi prawego serca Pan Bóg dał błogosławioną alternatywę na scenie politycznej Polski. Jest nią z pewnością partia skupiona wokół Rafała Piecha....

Marek Domagała i jego muza

Właśnie ukazał się nowy utwór Marka Domagały "JESZUA SZEMI - BLIŻEJ". Posłuchajmy, niech to będzie piękny czas, który może nas wprowadzić w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Marek Domagała jest urodzonym w Prudniku muzykiem, gitarzystą, reżyserem, producentem i scenarzystą1. Jest...

Ciesz się wyłącznym dostępem do wszystkich naszych treści

Uzyskaj subskrypcję online i możesz odblokować dowolny artykuł, na który się natkniesz.

eprudnik.pl