3,7 C
Nowy Jork

AnLen® prawdziwym rozwiązaniem na zadymienie!!!

Published:

W Polsce w sezonie grzewczym tzw. niska emisja (zadymienie, zasmrodzenie i substancje rakotwórcze unoszące się w powietrzu) od lat stanowi niebłahe wyzwanie. Problem emisji stał się poważny ponieważ z jednej strony dotrzymanie standardów jakości powietrza wymusza na naszym kraju Unia Europejska, patrz dyrektywa CAFE i planowane do nałożenia na Polskę kary (4 mld złotych), a z drugiej strony jakość powietrza faktycznie mamy najgorszą w całej Europie co przekłada się bezpośrednio na zdrowie wszystkich Polaków. Sprawą w ostatnim czasie zajęła się Najwyższa Izba Kontroli i przygotowała specjalny raport „NIK o ochronie powietrza przed zanieczyszczeniami”.

Według danych Organizacji OECD ponad 3,5 mln osób na świecie umiera rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza. Szacuje się, że w Polsce z tego powodu traci życie ok. 45 tys. osób rocznie. Niestety dane te, choć są szokujące, nie powinny dziwić, skoro Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w całej Unii Europejskiej.  Najgorzej z polskich miast wypada Kraków, w którym limity przekroczone były przez 150 dni w roku, w Nowym Sączu przez 126 dni, w Gliwicach i Zabrzu przez 125 dni, w Sosnowcu przez 124 dni, a w Katowicach przez 123 dni.

W nawiązaniu do naszego artykułu „Jak pozbyć się ogromnego problemu zadymienia? Czyste, bezdymne spalanie w kotłach i kominkach. Czym jest AnLen®?” pokazujemy spektakularne możliwości zahamowania zadymienia dzięki technologii aktywatorów spalania paliw stałych AnLen®.

O tym jak przykre, uciążliwe i niezdrowe potrafi być życie w czasie zimy bardzo dobitnie przekonali się mieszkańcy Kałkowa, niewielkiej miejscowości na Opolszczyźnie. Kałków w sezonie grzewczym był, regularnie zasnuty dymem wydobywającym się z niewielkiej miejscowej kotłowni ogrzewającej dwa bloki. Problemy z kotłownią rozpoczęły się po jej modernizacji i trwały kilka lat. Zarządzający wspólnotą mieszkaniową, do której należy kotłownia usiłował ratować sytuację i szukał rozwiązania problemu uciążliwej emisji. Jednak kolejni specjaliści stwierdzali, że kotłownia wykonana jest prawidłowo i wszystko powinno działać bez zakłóceń. Tymczasem zima w Kałkowie to był dosłownie najczarniejszy okres w życiu lokalnej społeczności. Mieszkańcy Kałkowa, lokatorzy mieszkający w blokach, zarząd wspólnoty, palacz (czyszczący kocioł każdego tygodnia) i kominiarze (wdrapujący się na wysoki komin co dwa tygodnie) wszyscy mieli dość kotłowni i jej smrodzącego komina.

Rozwiązaniem okazała się opisywana przez nas technologia AnLen®. Wprowadzenie odpowiedniej aplikacji AnLen® po 3 godzinach zahamowało kopcenie. W 3 godziny rozwiązano problem, z którym borykali się specjaliści od kilku lat!!!

Nad feralnym kominem, przy stosowaniu AnLen®, mogą unosić się jedynie delikatne obłoczki białego dymu. AnLen® potrafi sprawić, że po oczyszczeniu kotła i komina z nagromadzonych w nich produktów spalania nad kominem będzie falowało głównie rozgrzane powietrze.

Poniżej zdjęcia dokumentujące zastosowanie AnLen®:

ASA - AnLen w akcji

 

AnLen® CZYSTY PIEC masa netto 230g

45.00 

AnLen® CZYSTY PIEC
masa netto 230 g
skutecznie utrzymuje  urządzenia grzewcze w czystości obniżając koszty opału
środek przeznaczony do zastosowania we wszelkiego rodzaju piecach i kotłach opalanych węglem kamiennym lub brunatnym.

Opis

Opis produktu: stabilna chemicznie mieszanina naturalnych minerałów; niepalny, niewybuchowy proszek w kolorze perłowym, pozbawiony smaku i zapachu; nieszkodliwy dla środowiska naturalnego i organizmów żywych.

Zastosowanie: AnLen® CZYSTY PIEC skutecznie utrzymuje urządzenia grzewcze w czystości. Środek przeznaczony do zastosowania we wszelkiego rodzaju piecach i kotłach opalanych węglem kamiennym lub brunatnym.

Oto 16 powodów dlaczego stosować AnLen® CZYSTY PIEC:

 • działa bezpośrednio w palenisku poprawiając warunki spalania;
 •  jest podawany razem z paliwem, a nie na rozgrzane paliwo;
 • ma pH = 7 co oznacza, że nie reaguje chemicznie z materiałem kotła, materiałem komina ani farbami;
 • jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt ponieważ jest mieszaniną minerałów naturalnego pochodzenia;
 • umożliwia sprostanie wymaganiom unijnej dyrektywy CAFE, mającej za zadanie chronić jakość powietrza, bez konieczności odejścia od spalania węgla;
 • dzięki synchronizacji generowanych fal cieplnych zapewnia całkowite nasycenie ciepłem wody przez co jakość ciepła otrzymanego przy spalaniu węgla z AnLen® CZYSTY PIEC jest nieporównywanie wyższa;
 •  posiada certyfikat ( Raport nr B145408 ) niemieckiego Akredytowanego Laboratorium Ochrony Środowiska – HuK Wenden;
 • jest środkiem uniwersalnym, może być stosowany w każdym rodzaju, typie i wielkości urządzenia grzewczego
 • przepalanie pieca z naniesionych wcześniej osadów sadzy i smoły. Sadza wydziela się w minimalnych ilościach, głównie w czasie rozruchu i uzupełniania paliwa.
 • poprawa bezpieczeństwa użytkowania urządzeń:
  – Komina – minimalne ryzyko zapalenia sadzy w kominie;
  – Pieca – AnLen® ogranicza do minimum ilość wytworzonego przez palenisko czadu.
 • lepiej wykorzystane paliwo. Piec produkuje głównie ciepło, a nie sadzę i smołę i dym.
 • obsługa pieca ograniczona jest do minimum dzięki długim czasom pracy urządzenia w stanie równowagi.
 • paliwo wypala się dokładnie, węgle gorszej jakości spalają się dużo dokładniej.
 • żar utrzymuje się długo co często umożliwia niewygaszanie pieca.
 • poprawiony jest komfort cieplny dzięki maksymalnemu rozgrzaniu pieca.
 • możliwe jest oszczędzanie paliwa (15%÷25%) przy zachowaniu dotychczasowego komfortu cieplnego.

 

Sposób użycia:  Oprószyć w miarę równomiernie każdorazowo węgiel przed podaniem do urządzenia grzewczego w sposób przypominający przyprawianie potraw, np. solenie mięsa. W przypadku zabezpieczenia opału przed wpływem wilgoci lub warunkami atmosferycznymi możliwe jest przygotowanie większych porcji paliwa przyprawionego środkiem.

Dawkowanie: Widoczne na filmie poglądowym

Gęstość nasypowa: 1 mililitr [ml] AnLen® CZYSTY PIEC = 0,45 gram środka.

Instrukcja stosowania: Przejdź do strony www.czystypiec.anlen.pl

Identyfikacja zagrożeń: brak zagrożeń dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego potwierdzone przez Laboratorium Środowiskowe HuK – Niemcy, Certyfikat Nr B145408 oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego ( Państwowy Zakład Higieny ) – Polska, Numer atestu PZH/HT-3032/2015.

Informacje dodatkowe

Waga 0.23 kg
Wymiary 10 × 10 × 30 cm

Related articles

Recent articles

spot_img
eprudnik.pl