Angola – islam został zakazany

Data:

Udostępnij:

Oto kapitalna wiadomość z … Angoli kraju, który powszechnie uważamy za tzw. trzeci świat.
Myślę, że w Europie warto zastanowić się nad podobnymi krokami. Do delegalizacji islamu nawoływali Czesi w 2011 po tym jak ujawniono kazanie brneńskiego imama Větroveca, w którym nawoływał on do zagłady Żydów.

Rząd w Angoli zdecydował o całkowitej delegalizacji islamu. W związku z decyzją rządu Angoli natychmiast zamknięte mają zostać wszystkie meczety, a wkrótce rozpoczęta zostanie akcja ich całkowitego wyburzania.

To jest definitywny koniec islamu w naszym kraju – powiedział Prezydent  José Eduardo dos Santos. Decyzję rządu argumentował koniecznością odpowiedzi chrześcijańskich państw na islamską agresję właściwą dla wielu krajów Afryki.

Od wczoraj praktykowanie islamu w Angoli jest zabronione i oficjalnie nielegalne. Zamknięcie wszystkich meczetów władze kraju wyznaczyły jako swój najwyższy priorytet.

Ministrowie rządu Angoli oświadczyli, że islam jest sprzeczny z kulturą i tożsamością kraju, a już jego sama natura wyklucza jakiekolwiek bezkonfliktowe funkcjonowanie tej religii w społeczeństwie.

W Angoli mieszka prawie 20 mln ludzi. W 95 proc. są to chrześcijanie, w większości (59 proc.) katolicy. Islam w Angoli praktykowało do tej pory ok. 1 proc. mieszkańców.

Oto piękny przykład dbałości o właściwe stosunki społeczne, a nie uginanie kolan przed nachalnością islamistów.

źródła:
http://niezalezna.pl/48703-islam-zostal-zakazany
http://www.pch24.pl/angola-zakazala-islamu–,19395,i.html
http://www.wykop.pl/ramka/986449/czesi-chca-delegalizacji-islamu-w-ich-kraju/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Newsletter

spot_img

Powiązane artykuły

Jazz Prudnik Festival 2022

Zapowiedź kolejnego ponadczasowego prudnickiego wydarzenia jakim będzie Jazz Prudnik Festival, który odbędzie się w dniach 6-8.08.2022. Zarezerwuj już dziś...

Dni Prudnika 2022

4 czerwca prudnicki rynek rozbłyśnie gwiazdami. Podczas Dni Prudnika 2022 zagrają Hambawenah, Tulia oraz Zakopower. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane po raz 25....

Porównanie Prudnika z rosyjskim miastem

Youtuber Dimitr Cieszko porównuje poziom polskich i rosyjskich miast. W ostatnim odcinku porównano Prudnik z rosyjskim Pietrowskiem.

Ordo Et Pax Benedyktyni w Biskupowie proszą o wsparcie

Remont, winda i prace adaptacyjne +PAX! Drodzy Przyjaciele! Ostanie miesiące upłynęły nam na przygotowywaniu od dawna oczekiwanego przez nas remontu klasztoru, szczególnie...
eprudnik.pl