2,9 C
Nowy Jork

Prudnik – Papierzaki 2018!

Published:

Tak było – zobacz fotorelację>>

Już po raz 10. w Prudniku wystartowały papierzaki. Udział wzięło w jubileuszowych zawodach modeli z papieru 150 uczestników z południowej Polski. Celem tej imprezy jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży lotnictwa, a szczególnie modelarstwa.

– W zawodach wystartować mógł każdy, a liczy się głównie pomysłowość – mówi Krystian Seman, instruktor modelarstwa z Prudnika. – Było pięć kolejek lotów. Suma zmierzonego czasu tych pięciu lotów decydowała o zajętym miejscu. Przede wszystkim była to dobra zabawa. Ale też w dzieciach i młodzieży chcemy zaszczepić, że modelarstwo to nie jest tylko kawałek papieru. To jest duża wiedza z wielu dziedzin, bo m.in. trzeba być stolarzem, lakiernikiem, żeby samemu dobrze zrobić model. 

Prudnickie zawody modeli z papieru rozpoczęły się w sobotę o godzinie 13. Rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych odbyła się w hali sportowej przy ul. Łuczniczej. Podczas imprezy odbyły się pokazy modeli zdalnie sterowanych. Organizatorzy zawodów:  OSiR w Prudniku oraz Stowarzyszenie Modelarsko-Lotnicze Euroregionu Pradziad.

Rangę imprezy podniosła obecność wiceburmistrza Pana Jarosława Szóstki, który z uśmiechem gratulował każdemu uczestnikowi zawodów.

Podziękowania również należy złożyć wszystkim sponsorom, którzy pomogli przygotować zwycięskie upominki.

Related articles

Recent articles

spot_img
eprudnik.pl