piątek, 24 maja, 2024

Prudnik – Papierzaki 2018!

Share

Tak było – zobacz fotorelację>>

Już po raz 10. w Prudniku wystartowały papierzaki. Udział wzięło w jubileuszowych zawodach modeli z papieru 150 uczestników z południowej Polski. Celem tej imprezy jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży lotnictwa, a szczególnie modelarstwa.

– W zawodach wystartować mógł każdy, a liczy się głównie pomysłowość – mówi Krystian Seman, instruktor modelarstwa z Prudnika. – Było pięć kolejek lotów. Suma zmierzonego czasu tych pięciu lotów decydowała o zajętym miejscu. Przede wszystkim była to dobra zabawa. Ale też w dzieciach i młodzieży chcemy zaszczepić, że modelarstwo to nie jest tylko kawałek papieru. To jest duża wiedza z wielu dziedzin, bo m.in. trzeba być stolarzem, lakiernikiem, żeby samemu dobrze zrobić model. 

Prudnickie zawody modeli z papieru rozpoczęły się w sobotę o godzinie 13. Rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych odbyła się w hali sportowej przy ul. Łuczniczej. Podczas imprezy odbyły się pokazy modeli zdalnie sterowanych. Organizatorzy zawodów:  OSiR w Prudniku oraz Stowarzyszenie Modelarsko-Lotnicze Euroregionu Pradziad.

Rangę imprezy podniosła obecność wiceburmistrza Pana Jarosława Szóstki, który z uśmiechem gratulował każdemu uczestnikowi zawodów.

papierzaki 2018 042

Podziękowania również należy złożyć wszystkim sponsorom, którzy pomogli przygotować zwycięskie upominki.

papierzaki 2018 022

Czytaj więcej

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości