wtorek, 19 marca, 2024

AnLen® prawdziwym rozwiązaniem na zadymienie!!!

Share

W Polsce w sezonie grzewczym tzw. niska emisja (zadymienie, zasmrodzenie i substancje rakotwórcze unoszące się w powietrzu) od lat stanowi niebłahe wyzwanie. Problem emisji stał się poważny ponieważ z jednej strony dotrzymanie standardów jakości powietrza wymusza na naszym kraju Unia Europejska, patrz dyrektywa CAFE i planowane do nałożenia na Polskę kary (4 mld złotych), a z drugiej strony jakość powietrza faktycznie mamy najgorszą w całej Europie co przekłada się bezpośrednio na zdrowie wszystkich Polaków. Sprawą w ostatnim czasie zajęła się Najwyższa Izba Kontroli i przygotowała specjalny raport „NIK o ochronie powietrza przed zanieczyszczeniami”.

Według danych Organizacji OECD ponad 3,5 mln osób na świecie umiera rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza. Szacuje się, że w Polsce z tego powodu traci życie ok. 45 tys. osób rocznie. Niestety dane te, choć są szokujące, nie powinny dziwić, skoro Polska od lat ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w całej Unii Europejskiej.  Najgorzej z polskich miast wypada Kraków, w którym limity przekroczone były przez 150 dni w roku, w Nowym Sączu przez 126 dni, w Gliwicach i Zabrzu przez 125 dni, w Sosnowcu przez 124 dni, a w Katowicach przez 123 dni.

W nawiązaniu do naszego artykułu „Jak pozbyć się ogromnego problemu zadymienia? Czyste, bezdymne spalanie w kotłach i kominkach. Czym jest AnLen®?” pokazujemy spektakularne możliwości zahamowania zadymienia dzięki technologii aktywatorów spalania paliw stałych AnLen®.

O tym jak przykre, uciążliwe i niezdrowe potrafi być życie w czasie zimy bardzo dobitnie przekonali się mieszkańcy Kałkowa, niewielkiej miejscowości na Opolszczyźnie. Kałków w sezonie grzewczym był, regularnie zasnuty dymem wydobywającym się z niewielkiej miejscowej kotłowni ogrzewającej dwa bloki. Problemy z kotłownią rozpoczęły się po jej modernizacji i trwały kilka lat. Zarządzający wspólnotą mieszkaniową, do której należy kotłownia usiłował ratować sytuację i szukał rozwiązania problemu uciążliwej emisji. Jednak kolejni specjaliści stwierdzali, że kotłownia wykonana jest prawidłowo i wszystko powinno działać bez zakłóceń. Tymczasem zima w Kałkowie to był dosłownie najczarniejszy okres w życiu lokalnej społeczności. Mieszkańcy Kałkowa, lokatorzy mieszkający w blokach, zarząd wspólnoty, palacz (czyszczący kocioł każdego tygodnia) i kominiarze (wdrapujący się na wysoki komin co dwa tygodnie) wszyscy mieli dość kotłowni i jej smrodzącego komina.

Rozwiązaniem okazała się opisywana przez nas technologia AnLen®. Wprowadzenie odpowiedniej aplikacji AnLen® po 3 godzinach zahamowało kopcenie. W 3 godziny rozwiązano problem, z którym borykali się specjaliści od kilku lat!!!

Nad feralnym kominem, przy stosowaniu AnLen®, mogą unosić się jedynie delikatne obłoczki białego dymu. AnLen® potrafi sprawić, że po oczyszczeniu kotła i komina z nagromadzonych w nich produktów spalania nad kominem będzie falowało głównie rozgrzane powietrze.

Poniżej zdjęcia dokumentujące zastosowanie AnLen®:

ASA - AnLen w akcji

 

AnLen® CZYSTY PIEC masa netto 230g

95,00 

AnLen® CZYSTY PIEC
masa netto 230 g
skutecznie utrzymuje  urządzenia grzewcze w czystości obniżając koszty opału
środek przeznaczony do zastosowania we wszelkiego rodzaju piecach i kotłach opalanych węglem kamiennym lub brunatnym.

Opis

Opis produktu: stabilna chemicznie mieszanina naturalnych minerałów; niepalny, niewybuchowy proszek w kolorze perłowym, pozbawiony smaku i zapachu; nieszkodliwy dla środowiska naturalnego i organizmów żywych.

Zastosowanie: AnLen® CZYSTY PIEC skutecznie utrzymuje urządzenia grzewcze w czystości. Środek przeznaczony do zastosowania we wszelkiego rodzaju piecach i kotłach opalanych węglem kamiennym lub brunatnym.

Oto 16 powodów dlaczego stosować AnLen® CZYSTY PIEC:

  • działa bezpośrednio w palenisku poprawiając warunki spalania;
  •  jest podawany razem z paliwem, a nie na rozgrzane paliwo;
  • ma pH = 7 co oznacza, że nie reaguje chemicznie z materiałem kotła, materiałem komina ani farbami;
  • jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt ponieważ jest mieszaniną minerałów naturalnego pochodzenia;
  • umożliwia sprostanie wymaganiom unijnej dyrektywy CAFE, mającej za zadanie chronić jakość powietrza, bez konieczności odejścia od spalania węgla;
  • dzięki synchronizacji generowanych fal cieplnych zapewnia całkowite nasycenie ciepłem wody przez co jakość ciepła otrzymanego przy spalaniu węgla z AnLen® CZYSTY PIEC jest nieporównywanie wyższa;
  •  posiada certyfikat ( Raport nr B145408 ) niemieckiego Akredytowanego Laboratorium Ochrony Środowiska – HuK Wenden;
  • jest środkiem uniwersalnym, może być stosowany w każdym rodzaju, typie i wielkości urządzenia grzewczego
  • przepalanie pieca z naniesionych wcześniej osadów sadzy i smoły. Sadza wydziela się w minimalnych ilościach, głównie w czasie rozruchu i uzupełniania paliwa.
  • poprawa bezpieczeństwa użytkowania urządzeń:
    – Komina – minimalne ryzyko zapalenia sadzy w kominie;
    – Pieca – AnLen® ogranicza do minimum ilość wytworzonego przez palenisko czadu.
  • lepiej wykorzystane paliwo. Piec produkuje głównie ciepło, a nie sadzę i smołę i dym.
  • obsługa pieca ograniczona jest do minimum dzięki długim czasom pracy urządzenia w stanie równowagi.
  • paliwo wypala się dokładnie, węgle gorszej jakości spalają się dużo dokładniej.
  • żar utrzymuje się długo co często umożliwia niewygaszanie pieca.
  • poprawiony jest komfort cieplny dzięki maksymalnemu rozgrzaniu pieca.
  • możliwe jest oszczędzanie paliwa (15%÷25%) przy zachowaniu dotychczasowego komfortu cieplnego.

 

Sposób użycia:  Oprószyć w miarę równomiernie każdorazowo węgiel przed podaniem do urządzenia grzewczego w sposób przypominający przyprawianie potraw, np. solenie mięsa. W przypadku zabezpieczenia opału przed wpływem wilgoci lub warunkami atmosferycznymi możliwe jest przygotowanie większych porcji paliwa przyprawionego środkiem.

Dawkowanie: Widoczne na filmie poglądowym

Gęstość nasypowa: 1 mililitr [ml] AnLen® CZYSTY PIEC = 0,45 gram środka.

Instrukcja stosowania: Przejdź do strony www.czystypiec.anlen.pl

Identyfikacja zagrożeń: brak zagrożeń dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego potwierdzone przez Laboratorium Środowiskowe HuK – Niemcy, Certyfikat Nr B145408 oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego ( Państwowy Zakład Higieny ) – Polska, Numer atestu PZH/HT-3032/2015.

Informacje dodatkowe

Waga 0,23 kg
Wymiary 10 × 10 × 30 cm

Czytaj więcej

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. Stosuję AnLen od kilku lat, od kiedy ta technologia pojawiła się na rynku i zawsze byłem bardzo zadowolony jednak w tym roku postanowiłem połączyć AnLen ze sposobem rozpalania węgla od góry. Efekty są niesamowite. Mam kompletnie NIENOWOCZENY kocioł, bez ŻADNEJ automatyki i mechaniki, całe sterowanie urządzeniem odbywa się ręcznie. Po połączeni rozpalania węgla od góry z proszkiem AnLen kocioł co prawda dłużej dochodzi do temperatury pracy 60-65 stopni (około 1÷1,5 godziny) ale potem wpada w niesamowite stany długiej pracy w jednej temperaturze. Czas pracy wynosi około 4÷5 godzin, potem trzeba nieco uchylić drzwiczki i mamy następne 2÷3 godzin spokoju. Zupełne wypalenie ładunku węgla rzędu 10÷12 kg trwa nawet 12 godzin. Co ciekawe tak długa praca w jednej temperaturze napompowała mieszkanie ciepłem do tego stopnia, że wszystko jest ciepłe – ściany, meble, podłoga. W sumie następne rozpalenie jest potrzebne tylko po to by utrzymać komfort cieplny, a nie rozgrzewać wyziębione mieszkanie. Efekt wysokiego komfortu cieplnego utrzymuje się nawet gdy temperatura spadła poniżej zera.

    Po wypaleniu ładunku komora spalania pokryta jest delikatnym szaro-srebrzystym nalotem. To pokrycie jest w 100% powtarzalne, czyli występuje za każdym razem. Bez AnLen komora spalania pokryta była czarnymi „włosami”, które musiałem usuwać każdego dnia. Obecnie czyszczenie pieca ograniczyłem do cotygodniowego przejechania skrobakiem po wymienniku ciepła. Wszystko zanieczyszczenia oczywiście opadają natychmiast po dotknięciu czyścikiem.

    Dymienie paleniska wygląda następująco. W czasie rozpalania nad kominem unosi się dym, jednak jest go bardzo mało i jest białego koloru, wydzielanie dymu trwa około 1 godziny Obserwując kominy w najbliższym sąsiedztwie widzę unoszące się w czasie rozpalania kłęby czarnego gęstego dymu. Po ustabilizowaniu pracy kotła przed długie godziny nad kominem nie widać żadnego dymu. Rozpalam 1 raz dziennie, a więc przez około 1 godzinę dymię w bardzo ograniczonej ilości, a przez 23 godziny moje palenisko nie wydziela żadnego dymu.

    Palę węglem i używam AnLen Czysty Piec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości